מחקר

העבודה בשותפות עם מובילים חברתיים להגשמת ערכי צדק ושוויון, כבוד האדם וטיפוח סובלנות, מנחים את דרכנו המקצועית, תוך אחריות אישית וחברתית ומחוייבות למצויינות ולעקרונות מדעיים.

 

 

המחקרים באקורד נערכים במטרה לקדם יחסים שוויוניים, סובלניים ומכבדים בין קבוצות בישראל ואף מחוצה לה. המחקרים שלנו מתבססים בעיקר על ידע ותובנות מעולם הפסיכולוגיה החברתית, מתוך הבנה שגורמים פסיכולוגיים כמו עמדות, רגשות, כוונות והתנהגות משפיעים השפעה מכרעת על נושאים חברתיים ופוליטיים.

 

 

 

המחקרים שלנו נשענים על כלי מדידה מתוקפים מעולם הפסיכולוגיה ומספקים המלצות ליישום אפקטיבי של תוכניות והתערבויות בשטח על בסיס ידע אמפירי ומחקרים אקדמיים. תרומתם החשובה ביותר של המחקרים היא בחילוץ תובנות מתוך סקרי דעת קהל בציבור הישראלי, מיפוי פנים-ארגוני בחברות עסקיות וארגוני המגזר השלישי, ומדידת האפקטיביות של התערבויות בשדה ושל מסרים בקמפיינים חברתיים ופוליטיים.

 

 

שירותי מחקר

אפקטיביות של מסרים

האם עבודתך כוללת העברה של מסרים המבקשים להניע שינוי חברתי?

מחקרים מבוססי פסיכולוגיה חברתית נועדו לסייע בגיבוש מסרים לציבור המועברים בפלטפורמות שונות (רשתות חברתיות, ערוצי תקשורת, שלטי חוצות וכדומה) על בסיס ידע מדעי מתקדם בפסיכולוגיה חברתית, ומאפשרים לבחון כיצד הם משפיעים בפועל על עמדות, תפיסות, רגשות והתנהגויות של קהל היעד.

 

לקריאה

מחקרי דעת קהל מבוססי פסיכולוגיה חברתית

איך אפשר לדעת מהן המגמות והדעות הרווחות בציבור בנושאים חברתיים, חינוכיים, פוליטיים ועוד?

מחקרים מבוססי פסיכולוגיה חברתית נועדו לזהות ולמפות עמדות, תפיסות, רגשות והתנהגויות של הציבור בתחומים שונים. סקרי דעת קהל מהווים בסיס לקידום מדיניות, להעלאת מודעות וכן לבניית תוכניות פעולה בשדה.

 

לקריאה

מחקרים פנים-ארגוניים

איך מבצעים אבחון פנים-ארגוני כדי להוביל מהלכים שיתרמו לשינוי ארגוני מוצלח ויסייעו לארגון להשיג את מטרותיו? 

מחקרים מבוססי פסיכולוגיה חברתית נועדו לסייע לארגונים לזהות את החסמים הפסיכולוגיים העומדים בדרכם ליצירת סביבה מכילה ומכבדת יותר, ולשמש בסיס ליצירת שינוי ארגוני אפקטיבי.

 

לקריאה

אפקטיביות של התערבויות

איך בודקים אם דרכי הפעולה של הארגון בשטח משיגות את מטרותיו ויעדיו?

תוכנית התערבות היא סך הפעולות והכלים שמחוללים את השינוי המבוקש בשטח. מחקרים כאלה נועדו למדוד ולהעריך תוכניות התערבות שונות ואת האפקטיביות שלהן בהשגת מטרות.

 

לקריאה

מחקרי בנצ'מרק

איך אוכל לדעת היכן הארגון שלי מדורג בהשוואה לארגונים אחרים? באילו פרמטרים יש לו יתרון, ובאילו כדאי לחולל שינוי?

מחקרי בנצ'מרק הם כלי להשוואה רוחבית בנושא מסוים ולחילוץ תובנות על מקומו של הארגון ביחס לארגונים אחרים, והם מסייעים להעלאת האפקטיביות של הארגון על ידי הסתכלות רחבה וגישה לפרקטיקות שהוכחו כיעילות בעבר.

 

לקריאה

שותפים ולקוחות שהזמינו מאיתנו מחקרים

קרן ראסל בארי

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מנהל התחום, ד"ר יוסי חסון

 

 

שלחו דוא״ל