תעסוקה מגוונת בארגונים גם בימי קורונה – מדריך מעשי לניהול מגוון

מנהלות ומנהלים רבים מתמודדים עכשיו, גם בתקופת "שיגרת קורונה", עם חוסר ודאות אישי ומקצועי; ירידה דרמטית בפעילות הארגונית, ירידה בהכנסות, אתגר תקציבי קריטי ופעמים רבות גם צמצום כח האדם ופרידה מאנשים, בין אם בהוצאה לחל"ת או פיטורים. 

העת הזו מחייבת קבלת החלטות מורכבות בפרק זמן קצר, תיקשור שלהן לעובדים ויישום מהיר בשטח. 

צוות אקורד פיתח מדריך מעשי לניהול מגוון, כולל כלים ברורים וישימים להטמעת מדיניות ופרקטיקות השומרות על גיוון בקרב העובדים וסביבת עבודה מכילה, על בסיס ידע פסיכולוגי-חברתי ומנקודת מבט של יחסים בין הקבוצות. פרקטיקות וכלים אלה ישתלבו בארגז הכלים הניהולי ויאפשרו לשכלל את המיומנויות הניהוליות הנדרשות בשגרה ובזמן משבר.

המדריך מציע ארבעה תחומי פעולה עיקריים לשימור ולחיזוק גיוון והכלה ארגוניים: תהליכי הוצאה לחל"ת וקליטה מחדש; עבודה מהבית; וניהול שיח ארגוני שמקדם שייכות וסובלנות.

 

במדריך התייחסנו גם לצד העובדים - חשוב שנזכור שרבים מהם מתמודדים עם חוסר ביטחון תעסוקתי וחרדה כלכלית קיומית, שנוספים לאיום הבריאותי והלחץ החברתי. ראוי לשים לב במיוחד לנשים, ערבים, חרדים, יוצאי אתיופיה, עובדים בני 45 ומעלה, בעלי מוגבלויות ועוד, אשר עלולים להיתקל בקשיים נוספים הקשורים לאי השוויון הנטוע במבנה המשק והחברה.

כל ארגון מתמודד עם האתגרים הללו באופן הייחודי לו, וכעת בתקופת הקורונה ובשיגרה המתהווה עם חזרה לפעילות בצל המגיפה, חשוב לשים לב שלא לפגוע בהישגים שכבר הושגו בתחום הגיוון וההכלה בארגון.

 

למדריך המלא לחצו כאן 

למדריך המקוצר לחצו כאן 

בנוסף למדריך הרחב פיתחנו מדריך ספציפי לראיון מקוון מגוון, אשר מציע דרכים לקיום ראיון מקוון אשר יהיה יותר הוגן בבסיסו, בכלל ובפרט כשמדובר במועמדות ומועמדים המשתייכים לקבוצות גיוון.  למדריך זה לחצו כאן